Chtěli jsme plně využít potenciál místa. Stará zemědělská hala, kakofonie zvuků, vítr a bušení deště. Absurditu zážitku z toho místa jsme chtěli umocnit možností zažívat je opravdu kdykoli, bez přítomnosti jiných lidí, v jakoukoli denní i noční dobu, bez ohledu na den v týdnu. Protože producentem výstavy je technologická společnost, bylo logické sáhnout po technologii.
Runářovská instalace je dost možná vůbec první expozicí a výstavní budovou na světě plně řízenou umělou inteligencí. AI je jediná, kdo zde za provozu rozhoduje, kdo sleduje diváka, reaguje na něj, pečuje o něj. Mluví s ním. Snaží se být extenzí konceptu Michala Kalhouse, být přirozená.
Přirozenost, účelovost, organičnost použití AI jako kustoda a průvodce, byla při designu systému kategorickým, nepřekročitelným požadavkem. Toto je výstava fotografa Michala Kalhouse, jeho site-specific instalace. Technologie jí má jen sloužit.
Nelze však popřít, že AI je také hostem v domě. Přichází do našich domovů, aby zůstala. Všudypřítomná, vševidící, vnímající, měřící a vážící entita právě teď vchází do našich vlastních domovů, v podobě systémů inteligentních zařízení, propojujících navzájem celý náš svět do jednoho organismu, jež se má snažit o naše dokonalé blaho. V době zahájení výstavy byly naslouchající a vnímající budovy na startu, až budeme výstavu ukončovat, budou hitem vánočního trhu. Svět, v němž nás prostředí vnímá a pečuje o nás je svět, který právě přichází.